+(3630) 488-6512

info@csomszisz.hu

Szenior úszósikerek: remekeltek a szentesi ˝delfinek˝

Sűrű heteken van túl a Szentesi Delfin ESC, a szenior úszócsapat ugyanis hazai és nemzetközi viadalokon is indult.

Elsőként Békéscsabán, ahol a nemzetközi mezőnnyel elrajtoló Gáspár Ervin Emlékversenyen szerepeltek. Három ország képviselői között a Szentesi Delfin ESC maroknyi csapatából kiemelkedett Borzi Miklós, aki 400 méteres gyorsúszásban abszolút kategóriában a mezőny második legjobb eredményét érte el, teljesítményét a rendezők különdíjjal jutalmazták.

Borzi képviselte a szentesieket Bécsben, a VII. nemzetközi úszóbajnokságon, ahol 1500 és 800 méteres gyorsúszásban is új korosztályos magyar csúccsal ért célba. 400 méter gyorson aranyérmet, 1500 és 200 méter gyorson pedig ezüstérmet szerzett.

Kassán, a szlovákiai nyílt szenior úszóbajnokságon is szép szentesi eredmények születtek, Borzi 50, 100, 200, 400, 800 és 1500 gyorson is a mezőny legjobbja volt, 800 méter gyorson pedig ismét korosztályos országos csúcsot úszott. Ugyanezen a viadalon Maczula Zoltán 200 és 400 méter gyorson ezüstérmet, 50 és 100 méter gyorson pedig bronzérmet szerzett.

A budapesti fedett pályás szenior úszó ob-n, amelyen 6 ország 379 versenyzőjével szintén nemzetközi mezőnyt hozott, számtalan országos szenior korosztályos csúcs született, ebből kettőt a Szentesi Delfin ESC versenyzője, Borzi úszott 800 és 200 méteres gyorsúszásban. A legjobb eredményt a szintén „delfines” úszó, Venczel Kincső érte el 200 méteres pillangóúszásban, teljesítményét a szervezők a legjobb eredményt elérő versenyzőnek felajánlott kupával ismerték el. Berezvainé Virágos Éva 10 egyéni számban indult, s valamennyi számát
megnyerve 10 bajnoki címmel zárta a versenyt. A többi versenyző is fantasztikusan teljesített, összesen 35 egyéni bajnoki cím mellé még 8 váltóban is első helyen értek célba. A pontversenyben 61 egyesületből 4. helyen végzett a Szentesi Delfin ESC, hajszálnyira lemaradva a dobogóról.